Przejdź do treści

Szycie Dobra na 32. Finał WOŚP

Już w tę niedzielę (28 stycznia) w DobraTU odbędzie się wspólne Szycie Dobra! Nie wymagamy umiejętności radzenia sobie z igłą i nitką, materiały także zapewnimy. To, czego potrzebujemy to Wy i Wasza dobra energia!

W jaki sposób DobraTU dołącza do akcji? 

Jeśli chcecie przeżyć kilka niesamowitych godzin w gronie pasjonatek i pasjonatów nie tylko szycia, ale przede wszystkim innych ludzi, koniecznie wpadnijcie do szkoły w niedzielę. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wspaniała okazja, aby wspólnie Szyć Dobro! Tak jak wspomnieliśmy, zapewniamy materiały oraz nie oczekujemy umiejętności szycia – na miejscu będzie grono nauczycielek, które na Szyciu Dobra… zjadły sobie zęby.

Zapraszamy Was już w tę niedzielę (28.01) na Wolność, w godzinach 10:00-14:00. Uszyjmy razem trochę Dobra!

Na miejscu będzie Pani FloBo, ekipa Cyfrowego Dialogu, weteranki szycia i duuużo kolorowego filcu. Liczymy na społeczność DobraTU!

> Posłuchaj nagrania w Tu DobraTU z Szycia Dobra dla WOŚP 2023 <

O co chodzi z tym szyciem? 

„Szyjemy Dobro” to inicjatywa oddolna i ogólnopolska, skierowana do społeczności szkolnych. Mogą w niej wziąć zarówno dzieci, jak i dorośli. W ramach akcji szyje się różnego rodzaju pluszaki i maskotki, które następnie przekazuje się na licytacje charytatywne lub bezpośrednio potrzebującym. Szycie Dobro wiele lat temu rozpoczęła Marta Florkiewicz-Borkowska aka Pani FloBo – nauczycielka, trenerka edukacyjna, wszechstronna edukatorka, a także dyplomowana arteterapeutka. Pani FloBo jest m.in. Nauczycielką Roku 2017, członkinią Superbelfrów RP oraz laureatką nagrody imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. Marta jest wieloletnią współpracowniczką i przyjaciółką Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, które kolejny raz ma zaszczyt partnerować akcji.

~ Dawno tak dobrze się nie bawiłam – wymyślanie kształtu, ozdobników, imienia dla pożeracza; odkryłam, że szycie mnie niesamowicie relaksuje, uspokaja. 

~ Udział w akcji dał mi poczucie wspólnoty, pewnego rodzaju więzi z ludźmi, którzy w życiu robią to samo co ja, dał mi satysfakcję, że coś, co jest moim dziełem, spodobało się komuś i przy okazji wsparło cudowny cel. 

~  Po pierwsze, [szycie] łączy przyjemne z pożytecznym, po drugie, daje przykład innym do naśladowania, a po trzecie, pokazuje, że nauczyciele to nie takie >>zgredy-profesory<<, ale potrafią mieć do siebie dystans i świetnie się bawić. 

Tak o akcji mówią jej uczestniczki 😉

Więcej o inicjatywie „Szyjemy Dobro” na stronie Cyfrowego Dialogu:

Do zobaczenia!