Przejdź do treści

Dzień dobry

Witamy Cię w DobraTU. Poznajmy się 🙂

Wymyślić nazwę to niełatwa sztuka. Jeśli jednak przemnożymy poświęcony czas przez lliczbę kreatywnie pracujących głów okaże się, że mieliśmy znakomite podstawy, aby wymyślona przez nas nazwa była… dobra.

Nie musimy „z nazwy” być super ani ekstra. Mamy nadzieję, że będziemy wystarczająco dobrzy (do czego zachęcał Winnicott*). Dla naszych uczniów, ich rodziców i dla nas samych.

Dobra szkoła, to szkoła, która nie ściga się, aby być „najlepszą” Tak jak my nie ścigamy się w rankingach, tak i nasi uczniowie nie muszą walczyć o punkty czy oceny. Zwłaszcza że życie czasem obfituje w o wiele ważniejsze rankingi. Ważne, aby dobrze wykorzystać czas, możliwości, predyspozycje.

W słowie „dobra” osadziliśmy pięć filarów naszej szkoły. Aby przeczytać o filarach szkoły DobraTU, kliknij tutaj.

Spora część naszego zespołu poznała się w Akademii Dobrej Edukacji. Niebieski i zielony to kolory ?naszej szkoły?. Chcemy pamiętać gdzie się poznaliśmy, ale budując nowe miejsce.

Jeśli w odpowiednich proporcjach zmiesza się ze sobą kolory niebieski i zielony, można uzyskać barwę turkusową.
Turkus? Głęboki odcień turkusu o nazwie Free Spirit, to dobra nazwa koloru naszej nowej szkoły.


Nieskończoność, choć jako znak graficzny wydaje się pozostawać zamknięta, otwiera drogę do dalszego działania i do rozwoju. Zresztą, z hasłem ?rozwój? łączy się słowo ?edukacja?. Można ją kontynuować w bez końca. To właśnie dlatego znakiem graficznym DobraTU uczyniliśmy symbol nieskończoności.

Znak nieskończoności niesie jeszcze jedno znaczenie. Więcej przeczytasz we wpisie na naszym blogu: Serce Anielski, serce Tosi.

* Winnicott zajmował się między innymi tematem rodzicielstwa. Podkreślał, że bycie idealnym rodzicem nie jest możliwe i korzystniej jest skupić się na realistycznym celu. Zamiast utopijnie dążyć do bycia „rodzicem idealnym” zachęcał do bycia realnie ?wystarczająco dobrym? (ang. ?good enough?). Pojęcie to może być rozciągnięte poza strukturę rodziny. Być wystarczająco dobrym uczniem, nauczycielem, tutorem… człowiekiem.

Poznaj jeszcze: