Uwaga! Trwa rekrutacja do Szkoły Podstawowej i Liceum DobraTU. Pierwszym i obowiązkowym etapem jest wypełnienie formularza online.
Kliknij przycisk, aby przejść do odpowiedniego formularza:
Kim jesteśmy?
Jesteśmy małą kameralną warszawską szkołą (podstawową i średnią) prowadzoną przez organizację pozarządową, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog. Działamy od 2022 roku. Nasza nazwa oddaje wartości, na których opieramy naszą pracę: Dostępność, Otwartość, Bezpieczeństwo, Różnorodność, Autonomia (więcej o filarach DobraTU tutaj). Nasza kadra to grono pasjonatek i pasjonatów nowoczesnej edukacji, nieustannie poszukujących nowych rozwiązań i ścieżek rozwoju.
Niezwykle istotnym obszarem naszego funkcjonowania jako szkoły jest tutoring (co odzwierciedla także nazwa szkoły DobraTU, której dwie ostatnie litery nawiązują właśnie do tutoringu). Kim jest tutor/ka w naszej szkole? W bardzo dużym skrócie to członek kadry, który jest najbliższym „dorosłym” danego ucznia lub uczennicy. W DobraTU każdy uczeń i uczennica jest objęty/objęta opieką tutora/tutorki. Tutorzy i tutorki mają stały kontakt z rodzicami. Ich działalność obejmuje wiele obszarów – od kontaktu z konkretnym uczniem lub uczennicą, poprzez baczną obserwację procesu grupowego aż po współpracę z dorosłymi (rodzicami i innymi nauczyciel(k)ami). Przeczytaj tekst szczegółowo opisujący pracę tutora/turoki w DobraTU >>>




Jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji?
Formularz online jest niezbędny do rozpoczęcia procesu rekrutacji, ale to spotkanie stacjonarne w szkole jest etapem, do którego przywiązujemy największą wagę. Wierzymy, że jest niezbędny, aby lepiej poznać kandydata/kandydatkę, zaś sama osoba kandydująca ma szansę zobaczenia jak jest w DobraTU i sprawdzenia, czy jest to miejsce dla niej. Kolejne etapy rekrutacji są opcjonalne i nie zawsze mają miejsce.
- I etap: Wypełnienie formularza online.
- II etap: Spotkanie informacyjne dla zaproszonych. Spotkanie jest grupowe, trwa około 1 godziny. W SP tylko dla rodziców, w LO dla rodziców i młodzieży. Zapraszamy osoby oraz/lub ich rodziców, które pomyślnie przeszły przez I etap rekrutacji. Po tym spotkaniu zainteresowane osoby są zobowiązane do wysłania do nas maila z podtrzymaniem decyzji o chęci udziału w dalszym naborze.
- III etap: Lekcja próbna dla kandydatów i kandydatek. Odbywa się w obecności kadry oraz psycholożki.
- IV etap: Rozmowa indywidualna – w SP z rodzicami, w LO z dzieckiem oraz ewentualnie rodzicem. Rozmowa ma na celu poznanie kandydata/kandydatki, odbywa się w obecności opiekuna(-ki) klasy oraz psycholożki.
- V etap. Decyzja. Większość rekrutacji chcemy zamknąć w kwietniu 2025.
Zastrzegamy sobie zmiany w ewentualnych zmianach w procesie rekrutacji! Jesteśmy małą, kameralną szkołą, w której staramy się podchodzić indywidualnie do uczniów i uczennic, także tych potencjalnych. Z tego względu nie zawsze możemy iść „zgodnie z procedurą”. Zawsze jednak dokładamy wszelkich starań, aby proces rekrutacji był możliwie przejrzysty i zrozumiały.
Masz więcej pytań o rekrutację?
Koniecznie zajrzyj na tę stronę: Częste pytania.
Tutaj znajdziesz informację o opłatach: Czesne.
Co warto wiedzieć przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego?
- Relacje całej społeczności szkolnej opierają się na zasadach wzajemnego szacunku, tolerancji, cierpliwości oraz spokoju.
- Nie doświadczysz u nas „szkolnego tłumu” i anonimowości. Każdy jest „widzialny” i ważny, a atmosfera jest kameralna i sprzyjająca rozmowom.
- W naszym dzienniku elektronicznym nie znajdziesz ocen 🙂
- Oceniamy w sposób kształtujący, w którym liczy się indywidualny rozwój, a nie średnia.
- Mamy tutorów, czyli takich „wychowawców”, którzy nie uczą przedmiotów, ale są po to, aby wspierać podopiecznych i być zawsze dostępni w razie potrzeby rozmowy.
- Wspólnie ustalamy zasady, do przestrzegania których zobowiązują się obie strony.
- Samodzielnie możesz wybrać swoją grupę przedmiotów rozszerzanych (budujesz swój profil!).
- W naszej szkole możesz pozostać sobą.
Jeśli chcesz poznać nas lepiej, koniecznie zajrzyj w te miejsca:
- W naszych Aktualnościach sprawdzisz, co obecnie dzieje się w DobraTU.
- Facebook oraz Instagram DobraTU – na naszych social mediach regularnie dzielimy się scenkami z codziennego życia szkoły.
- Strona Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog – sprawdź, co robi na co dzień nasz „organ prowadzący” i jakimi wartościami kieruje się w swoich działaniach.
Możesz też posłuchać naszego dyrektora, Jacka Staniszewskiego w jego serii minipodcastów o życiu DobraTU oraz prezeski Cyfrowego Dialogu, Iwony Brzózki-Złotnickiej, opowiadającej o początkach Stowarzyszenia i funkcjonowaniu w cyfrowym świecie.
Jak wygląda nabór do DobraTU poza „gorącym” okresem rekrutacji?
Rekrutacja w DobraTu trwa cały rok. Nasze klasy są nieliczne, ale czasami znajdujemy jeszcze wolne miejsce. Zależy to m.in. od tego, czy kandydat/ka będzie dobrze czuł/a się w istniejącej już grupie, jak grupa zareaguje na nową osobę i czy jest dla tej osoby fizyczne miejsce w pomieszczeniu. W naszych klasach staramy się nie przekraczać liczby około dziesięciu osób, więc to „około” pozostawia pewne szanse.
Pierwszym etapem rekrutacji jest wypełnienie formularza online. Przygotowaliśmy dwa osobne formularze: dla szkoły podstawowej i dla liceum. Pierwszy ruch należy do Państwa. Prosimy o wypełnienie stosownego formularza i oczekiwanie na kontakt z naszej strony. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ten okres był jak najkrótszy. Do usłyszenia!
